DRAGOS TENİS SPOR KULÜBÜ  (SINCE2013)

MiSYONUMUZ  her yaştan Türk gencine tenis branşında en üst seviyede spor eğitimi sunmak, etik değerlere bağlı, sağlıklı ve verimli bireyler yetiştirmek ve onları topluma kazandırmaktır. 

Dragos Tenis Kulübü’nün vizyonu ise tenis branşında Türk sporunun zirvesindeki yerini koruması, bu branşda dünya çapında başarılara imza atacak sporcuların yetiştirilmesi.

Dünyanın en prestijli spor dallarından biri olan tenisi, yine İstanbul’un en prestijli kulüplerinden biri olan AYDINOĞLU OTEL & SPORTS CENTER  ve eşsiz manzarası; doğasıyla iç içe olan  DRAGOS SAHİL tesislerimizde oynamak, ilerletmek ve öğretmek için sizleri bekliyoruz. Her yaştan bireyin keyifle oynayabileceği tenis sporu için kulübümüzde yaş ve seviyeye göre bireysel ve grup ders programları ile; güzel zaman geçirmek, yeni dostlar edinmek, zinde kalmak ve rekabet duygusunu en üst seviyede hissetmek için güzel bir başlangıç yapın.

PERFORMANS TENİSİ

Akademimiz’de uzman antrenörler eşliğinde planlanan uluslararası normlara uygun antreman tekniklerini uygulayarak sporcularımızın teknik, taktik, fiziksel ve mental özelliklerini geliştiriyoruz.Sportif performanlarını artırıp, onları müsabakalara hazırlıyoruz.

Altyapı Tenisi

“Bizim için kazanmak alışkanlık, Başarı bir yaşam biçimidir.”

8-9-10 yaş çocuklarımızın vücut koordinasyonlarını, teknik ve taktik alt yapılarını geliştirerek onları müsabakalara hazırlıyoruz.

Haftasonu Tenis Okulu

Hafta sonu tenis okullarımızda (5-12)  yaşları aralığındaki çocuklarınıza tenisin temel tekniklerini öğretip, hareket ve becerini geliştiriyoruz. Antrenmanlarımızı eğlenceli oyunlarla destekleyip, birbirleri ile olan iletişimlerini artırarak Çocuklarımızı hem eğitiyor hem de sosyalleşmelerini sağlıyoruz.

Yetişkin Tenisi

“Kendine uygun raketi al Eğlence ve rekabetin tadını çıkar…”

Yetişkin tenisçilerimizin düzenli spor yapmalarını sağlayarak, sağlıklı bir yaşam sürmeleri için uyguladığımız antrenman modellerini; özel ve grup dersleri olarak ayırarak hizmet veriyoruz. Kendilerini seviye ve yaş gruplarına uygun turnuvalara yönlendirerek heyecan yaşamalarını sağlıyoruz.

Lisanslı Oyuncu Yetiştirme

“Kendine güvenmenin önemli anahtarı ise hazırlık yapmaktır. “

Bir strateji ve performans oyunu olan tenisin; yaşam kalitesini artıran, kişiye özgüven katan ve yarışmacı ruhu kazandıran essiz felsefesini daha çok kişiyle paylaşmak için sporcularımıza özel bir eğitim programı hazırladık.

ATLETİK PERFORMANS EĞİTİMLERİ( KONDİSYON )

DEUCE PERFORMANCE ekibi ile hedefler ve sportif başalarılar doğrultusunda planlamalar yapılarak . Akademik eğitimi olan alanında uzman eğitmen kadrosu   eşliğinde oyuncularımızın; Tüm kondisyona ait olan motorsal özellikleri tenis oyununa uyarlı antrene edilmesi. Ortanın üstü şiddette aerobik dayanıklılık çalışmaları yapılması. Aerobik metabolizmanın ağırlıklı olduğu tenise özgü süratte devamlılık (tekrarlı sprint antremanları) antremanlarına başlaması. Kendi vücut ağırlığı ile Core Stabilite kuvvet antremanları, Serbest ağırlıklarla orta şiddetli maksimal kuvvet, çabuk kuvvet antrenmanlarına bu dönemde çalışılması. Yıllık kondisyon tespitini yapmak için fiziksel testler uygulayarak sporcularımızın gelişim düzeyinin takip etmekteyiz.